Skardos padengimai


 

 


Techninių palyginimų lentelė

Pural/PUR

PVC

Matt-
polyester

Polyester

Padengimo storis µm

50

200

35

25

Korozijos atsparumas

puikiai

puikiai

gerai

gerai

Išblukimas

gerai

puikiai

gerai

vidutiniškai

Lankstumas

gerai

puikiai

patenkinamai

patenkinamai

Maksimali  temperatūra °C

100

110

90

90

Minimali temperatūra lankstant °C

-15

-35

0

0

   

PURALAS (PU/PUR)

Pural danga yra atspari atmosferos poveikiui ekstremaliomis klimato sąlygomis ir ypač korozijai. Ji atspari ultravioletiniams spinduliams, neišblunka, ją lengva valyti, o taip pat tinka projektams, kuriems reikia ypač tvirtos, ilgalaikės dangos. Lakštus su šiuo padengimu efektyviausia naudoti stogų dangoms, bei sienų išorės apdailai.

MATINIS POLYESTERIS (MattPolyester)

Matinis polyesteris atsparus klimato poveikiui ir korozijai. Jo paviršius matinis - neblizga. Tipiškas matinio polyesterio panaudojimo pavyzdys - tai čerpes imituojantys stogo dangos lakštai, kurie idealiai tinka gyvenamiesiems ir lengviems visuomeniniams bei prekybiniams pastatams.

POLYESTERIS (Polyester)

Polyesterio danga dėl savo lygaus ir švelnaus paviršiaus ypač tinka vidaus apdailai, bet taip pat tinka išorės sienoms ir stogams.Ši danga tinka maisto pramonės objektų vidaus apdailai ir yra atestuota šiai paskirčiai Lietuvos valstybinio visuomenės sveikatos centro.

 

PURALAS 

  

PURAL - Rautaruukki danga yra daugiasluoksnė dangos sistema ant karštu panardinimu cinkuoto plieno lakšto. Plienas gali būti skirtingų rūšių, o cinko danga įvairaus storio. Cinko danga suteikia efektyvią apsaugą nuo korozijos ties nupjautais kraštais ir zonose, kur pažeista organinė danga.
Dengimo proceso pradžioje pirmiausia du kartus iš abiejų pusių nuvalomas metalinis paviršius, o toliau chemiškai apdorojamas, kad pagerėtų sukibimas ir apsauga nuo korozijos. Visi apdorojimo žingsniai kontroliuojami ir automatiškai, ir rankiniu būdu, ir yra skirti tinkamam dangos kibimui bei atsparumo korozijai užtikrinti. 

Viršutinė pusė 

Gruntas I viršutinis sluoksnis dengiami volo technikos pagalba, ir danga sukietinama karštoje kameroje.
PURAL - dangos sistema, skirta naudoti lauke, todėl sudaryta iš atmosferiniams veiksniams atsparaus viršutinio sluoksnio, grunto sluoksnio ir chemiškai apdoroto sluoksnio: dengiamo ant cinkuoto plieno lakšto. 

Apatinė pusė 

Nors danga apatinėje pusėje nebūtinai turi būti atspari UV spinduliams, ji turi būti atspari rūdims ir labai kibi. Ant apatinės pusės gerai nuvalyto ir chemiškai apdoroto paviršiaus esantys grunto ir epoksidiniai sluoksniai užtikrina dangą, pilnai atitinkančią šiuos reikalavimus.
Ten, kur apatinė pusė lieka atvira saulės šviesai, ir del to turi būti atspari UV spinduliams, gali būti padengta taip pat, kaip ir viršutinė pusė. 

Techninės specifikacijos 

PURAL - danga pasižymi dideliu atsparumu atmosferos veiksniams ir gaminama tam tikru atspalviu.
Norint užtikrinti tinkamą PURAL dangos veikimą, ji tiekiama su nustatytomis specifikacijomis, nurodytomis žemiau esančioje lentelėje. Siekiant patikrinti reikiamas savybes, kiekvienas baigtas mazgas arba bent jau kiekvienas siuntos gaminys yra tiriamas pagal konkrečius produkto testus (žr. lentelę). Papildomai priešiu tyrimu atliekamas išsamus visų naudotų medžiagų priėmimo tikrinimas. 

PURAL - dangos specifikacijos

Produkto savybė

 

Tyrimo metodas

Minimalus sausos plėvelės storis,µm

50

EN 10169-1

Lenkimo spindulys    x lakšto storis

1

EN 10169-1

Kibimas

1

EN 10169-1

Spalvų atspalviai

E < 1.0

EN 10169-1

Blizgesys

(34 … 46) *

EN 10169-1

* Blizgesį pagal susitarimą galima keisti iki tam tikro laipsnio.  

  

Kitos savybės:

 

 

 

Atsparumas korozijai    druskos užpurškimas, val.

1000

ASTM B 117

QUV orometras, viso valandų

 

 

UV-A

5000

ASTM G 53

UV-B

2000

 

Atsparumas karščiui, protarpinis, C°

100

 

Pralaidumas, valandos

1000

ASTM G 85-A5

  

Panaudojimas ir tarnavimas

PURAL - dangą sukurė Rautaruukki. Ji ypač rekomenduojama stogams, kur reikia gero atsparumo atmosferos veiksniams.
PURAL - padengtą lakštą galima dengti ir formuoti įprastiniais būdais. Danga gali riboti formavimo galimybes. Svarbu, kad būtu naudojami teisingi įrankiai, ir kad jie būtų laikomi tinkamose sąlygose.Kad pernešant nesugadinti dangos, reikia imtis atsargos priemonių.
PURAL - dengtų paviršių valymui reikia naudoti tinkamas valymo priemones; stiprūs organiniai tirpalai dangą pažeis.
Tinkamai naudojama normalioje aplinkoje ir užtikrinant teisingą priežiurą, PURAL danga gali tarnauti iki kelių dešimtmečių. Norint pasiekti tokį tarnavimo laiką būtinas dėmesys ir priežiūra. Nupjautus kraštus taip pat gali prireikti padengti specialia danga.
Laikas iki pirmosios eksploatacinės priežiūros svyruoja nuo 15 iki 30 metų, priklausomai nuo aplinkos, profilio ir orientacijos bei spalvos.
Labai stiprioje saulės šviesoje, o taip pat jūros ir pramoninėje aplinkoje, priežiūrą gali prireikti atlikti anksčiau, negu švarioje kaimiškoje aplinkoje. 

Savybės 

 

 

Dangos bendras storis µm •*

50

Dengimo struktūra

šiek tiek struktūriška

Blizgesys Gardner 60°

(30…40)

Maks. vyraujanti aplinkos temperatūra °C

120

Minimali formavimo temperatūra °C

-15

Minimalus leistinas lenkimo spindulys **

 

karštu panardinimu cinkuotas pagrindas

1x t

šaltai valcuotas pagrindas

0x t

Atsparumas įbrėžimams

> 3000 g

Atsparumas korozijai

 

užpurškimo druska testas ***

1000 val.

 

* Apatinė dangos storio riba yra - 10 %
** t = pagrindo storis
*** ISO 7253 

Panaudojimas ir tarnavimas 

Tikrinamą partiją sudaro ne daugiau, kaip 20 tonų to paties dangos tipo, spalvos atspalvio ir minimalių išmatavimų lakštų. Kiekvienai tikrinamai partijai atliekamas vienas iš tyrimų, kuriuo nustatoma:

 

 

 

atspalvis

(ISO 7724, ISO 3668)

 

blizgesys

(ISO 2813)

 

paslankumas formuojant

(EN 12)

 

kibimas

(EN 12)

 

dangos storis

(ISO 2808)

 

 

 Spalvos 

Standartinės spalvos parodytos Rautaruukki spalvų gamoje. Atspalvius, kurių spalvininke nėra, galima tiekti pagal atskirą susitarimą.
Apatinė lakšto pusė visuomet nudažoma dėl apsaugos sumetimų.Šio paviršiaus spalvos tipą ir atspalvį parenka gamintojas, jei nebuvo susitarta kitaip. Apatinės pusės spalva yra šviesiai pilkas atspalvis.

Abiejų pusių dengimas

Lakštą taip pat galima tiekti su PURAL danga iš abiejų pusių. Kiekvienai pusei galima pasirinkti skirtingas spalvas. 

Dengimas 

Pural vienareikšmiškai rekomenduojamas toms stogo dangoms, kurios turi būti labai atsparios susidėvėjimui ir atmosferiniams veiksniams.
Vidinėms aplikacijoms pagrindu visuomet turi būti karšto panardinimo cinkuotas plienas.
Jei dengtas plienas turi būti naudojamas kitomis, o ne normaliomis oro sąlygomis, kur dengtą paviršių veiks dujos ir chemikalai, prieš pasirenkant dangos medžiagą, rekomenduojama susisiekti su gamintoju. 

Dažymas ant viršaus

Bet kuriuos paviršiaus defektus, atsiradusius montavimo ir pernešimo metu, reikia pataisyti uždažant. Tik įbrežimus reikia atsargiai uždažyti nedideliu teptuku.

 


POLYESTERIS

Danga dengtas lakštas yra labai išvalyta medžiaga, kurioje plieno stiprumas ir galimybė jį suformuoti, derinamos su atsparumu korozijai ir estetine išvaizda, kurią suteikia organinė danga. Spalvota danga dengti lakštai gaminami nenutrūkstamos gamybos dangos dengimo linijoje.

 

Polyesteris yra polyesterio melamino dervos danga. Yra rūšys, sukurtos lauko ir vidaus pritaikymui.

 

 

sausos plėvelės storis µm *

25

Dangos struktūra

lygi

Blizgesys, Gardner 60°

10...100

Maks. vyraujanti aplinkos temperatūra °C

120

Minimali formavimo temperatūra °C **

-10

Minimalus leistinas lenkimo spindulys ***

 

karštu panardinimu cinkuotas pagrindas

2...4x a

šaltai valcuotas pagrindas

0x a

Pieštuko kietumas ****

H

Atsparumas korozijai

 

užpurškimo druska testas *****

500 val.

Blizgesys Drėgmės kameros testas ******

1000 val.

* Dangos storio paklaida yra -10%
** Taikoma formuojamos medžiagos temperaturai
*** a = lakšto storis be dangos. Lentelėje pateikta vertė yra dangai leistino lenkimo spindulio. Skirtingose aplikacijose turi būti laikomasi bet kurių produkto apribojimų, nurodytų plieno pagrindui. Jie nurodyti atitinkamo plieno duomenų lakšte.
**** Pagal ASTM D 3363, 1992
***** Pagal ISO 7253, 1996
****** Pagal ASTM D 1735, 1962

Dangos tikrinimas

Tikrinamą partiją sudaro ne daugiau, kaip 20 tonų to paties dangos tipo, spalvos atspalvio ir minimalių išmatavimų lakštų. Kiekvienai tikrinamai partijai atliekamas vienas iš tyrimų, kuriuo nustatoma:

 

 

atspalvis

(ISO 3668, 1976; ISO 7724/1-3, 1984)

blizgesys

(ISO 2813, 1994)

kibimas

(ISO 1520, 1973)

atsparumas įskilimams lenkiant

(ASTM D 4145, 1996)

dangos storis

(ISO 2808, 1991)

pieštuko kietumas

ASTM D 3363, 1992

 

Pagrindui gali būti naudojamas įvairių rūšių plieno karšto panardinimo cinkuoti ar šaltai valcuoti lakštai.

Be to, su gamyboje priimtomis dangos medžiagomis pastoviai atliekami pagreitintos korozijos testai. 

Spalva

Rautaruukki spalvų gamoje yra 15 standartinių spalvų. Atspalvius, kurių spalvininke nėra, galima tiekti pagal atskirą susitarimą.
Apatinė lakšto pusė visuomet nudažoma dėl apsaugos sumetimų.Šio paviršiaus spalvos tipą ir atspalvį parenka gamintojas, jei nebuvo susitarta kitaip. Paprastai apatinės pusės spalva yra artimiausia šviesiai pilkam atspalviui Nr. 21.

Abiejų pusių dengimas

Lakštą taip pat galima tiekti su matinio polyesterio danga iš abiejų pusių. Kiekvienai pusei galima pasirinkti skirtingas spalvas.

Įprastinis pritaikymas

Polyesterio dangų savybės tam tikru laipsniu skiriasi. Jų terminis atsparumas ir atsparumas UV spinduliams, blizgesys ir tinkamumas panaudojimui lauke ir viduje atsparumas oro sąlygoms ir korozijai gali būti pasirenkamas pagal numatytą paskirtį. Polyesterio dangos atsparios purvui, joms taip pat suteiktas maisto kokybės patvirtinimas. Nors ir geras, bet atsparumas korozijai ir oro sąlygoms nėra toks geras, kaip geriausių dangų, skirtų laukui.
Medžiaga paprastai naudojama namų įrangai, apšvietimo tvirtinimui ir įvairiems inžineriniams produktams.
Jei padengtas lakštas bus naudojamas kitomis atmosferos sąlygomis, negu normalios, kur padengtą paviršių veiks dujos ir chemikalai, prieš pasirenkant dangos medžiagą, rekomenduojama pasikonsultuoti su gamintoju.

Apsauga ir montavimas

Gaminant ir montuojant produktus, reikia atsižvelgti į dangos mechaninį stiprumą. Norint paviršių apsaugoti nuo susibraižymo ir užteršimo, ji reikia uždengti nuimama plėvele. Saulės šviesa ir karštis veikia tokių apsauginių plėvelių savybes ir nuėmimo galimybę, todėl plėveles reikia nuimti kaip imanoma greičiau po montavimo baigimo.

Dažymas ant viršaus

Bet kuriuos paviršiaus defektus, atsiradusius montavimo ir pernešimo metu, reikia pataisyti uždažant. Galima padengti ir visiškai naują dangos sluoksnį. Dažymo firmos ir lakštų gamintojas padės pasirinkti reikiamą dažų tipą.

 

 

MATINIS POLYESTERIS

 

Danga dengtas lakštas yra labai išvalyta medžiaga, kurioje plieno stiprumas ir galimybė jį suformuoti, derinamos su atsparumu korozijai ir estetine išvaizda, kurią suteikia organinė danga. Spalvota danga dengti lakštai gaminami nenutrūkstamos gamybos dangos dengimo linijoje.

Savybės

Matinis polyesteris yra polyesterio melamino danga. Ji suteikia paviršiui matinę išvaizdą.

 

 

sausos plėvelės storis µm *

35

Dangos struktūra

-

Blizgesys, Gardner 60°

-

Maks. vyraujanti aplinkos temperatūra °C

120

Minimali formavimo temperatūra °C **

-10

Minimalus leistinas lenkimo spindulys ***

 

karštu panardinimu cinkuotas pagrindas

4x a

šaltai valcuotas pagrindas

0x a

Pieštuko kietumas ****

F

Atsparumas korozijai

 

užpurškimo druska testas *****

500 val.

Blizgesys Drėgmės kameros testas ******

1000 val.

* Dangos storio paklaida yra -10%
** Taikoma formuojamos medžiagos temperatūrai
*** a = lakšto storis be dangos. Lenteleje pateikta vertė yra dangai leistino lenkimo spindulio. Skirtingose aplikacijose turi būti laikomasi bet kurių produkto apribojimų, nurodytų plieno pagrindui. Jie nurodyti atitinkamo plieno duomenų lakšte.
**** Pagal ASTM D 3363, 1992
***** Pagal ISO 7253, 1996
****** Pagal ASTM D 1735, 1962

Dangos tikrinimas

Tikrinamą partiją sudaro ne daugiau, kaip 20 tonų to paties dangos tipo, spalvos atspalvio ir minimalių išmatavimų lakštų. Kiekvienai tikrinamai partijai atliekamas vienas iš tyrimų, kuriuo nustatoma:

 

 

atspalvis

(ISO 3668, 1976; ISO 7724/1-3,1984)

blizgesys

(ISO 2813, 1994)

kibimas

(ISO 1520, 1973)

atsparumas įskilimams lenkiant

(ASTM D 4145, 1996)

dangos storis

(ISO 2808, 1991)

pieštuko kietumas

ASTM D 3363, 1992

 

 Pagrindui gali būti naudojamas įvairių rūšių plieno karšto panardinimo cinkuoti ar šaltai valcuoti lakštai.

Spalva

Rautaruukki spalvų gamoje yra 15 standartinių spalvų. Atspalvius, kurių spalvininke nėra, galima tiekti pagal atskirą susitarimą.
Apatinė lakšto pusė visuomet nudažoma dėl apsaugos sumetimų.Šio paviršiaus spalvos tipą ir atspalvį parenka gamintojas, jei nebuvo susitarta kitaip. Paprastai apatinės pusės spalva yra artimiausia šviesiai pilkam atspalviui Nr. 21.

Abiejų pusių dengimas

Lakštą taip pat galima tiekti su matinio polyesterio danga iš abieju pusiu. Kiekvienai pusei galima pasirinkti skirtingas spalvas.

Įprastinis pritaikymas

Matinio polyesterio atsparumas oro sąlygoms ir korozijai yra geras. Pagrindine dangos savybe yra matinis paviršius.
Matinis polyesteris yra kieta danga, todel pasižymi tik geromis savybėmis. Paprastai tipinis pritaikymas apima stogų dangos čerpes ir nedaug formuotus inžinerijos produktus.

Dažymas ant viršaus

Bet kuriuos paviršiaus defektus, atsiradusius montavimo ir pernešimo metu, reikia pataisyti uždažant. Galima padengti ir visiškai naują dangos sluoksnį. Dažymo firmos ir lakštų gamintojas padės pasirinkti reikiamą dažų tipą.SKAMBINTI